skip to main content
Header
Abbott, Clinton Special Education Teacher
Andrews, Julie Special Education Interrelated Science Teacher
Atkins, Steven AFJROTC Instructor/CTAE Department Chair
Bailey, David Librarian
Bates, Jonathan English Language Arts Teacher
Bolton, Jennifer Science Teacher
Bowers, Alan Social Studies Teacher
Boyd, Lori Science Teacher
Brown, Donna Family and Consumer Science
Brunelle, Stacy Science Teacher
Burress, Dana Social Studies Teacher
Cain, Brandon Social Studies Teacher
Cavender, Hannah Assistant Band Director
Charles, Stephania French Teacher
Clark, Jordan Social Studies Teacher
Cleaveland, Patti Special Education Teacher
Cline, Ashley CTAE Teacher Graphic Designs and Communications
Coffey, David Physical Education Teacher
Collier, Belinda Business Education Teacher
Collier, Karen English Language Arts Teacher
Coody, Amanda Drama Teacher
Copa, Angela Social Studies Teacher
Copeland, Bethany Social Studies Teacher
Dean, Megan English Language Arts
Douglass, Jennifer Science Teacher
Eliopolo, Wendy Special Education Teacher
Fermin, Jeremy Band Director
Gardner, Jessie Math Teacher
Gibbs, Hugh Math Teacher
Griger, Kadie Guidance Counselor
Hardy, Brett Physical Education
Harlow, Sarah Art Teacher
Harmon, Shirley Guidance Counselor
Horton, James Science teacher
Hvizdzak, Matthew Social Studies Teacher
Ingram, Joshua Physical Education Teacher
Jackson, Timothy Veterans High
Jones, Colton English language Arts Teacher
Jones, Leah Veterans High
Jones, Megan English Language Arts Teacher
Kothe, Christopher Special Education Teacher
Leary, Michelle Special Education Teacher
Ma, Li Math Teacher
Mack, Eric Interrelated Teacher
Maloney, Christina Math Teacher
Martin, Garrett AFJROTC Instructor
Martin, Heather Special Education Math Teacher
Masters, Shawn Math Teacher
Miller, Peggy AFJROTC Instructor
Miranda, Jessica Special Education Teacher
Miranda, Nicole Physical Education Teacher
Morris, Dana Math Teacher
Okaiwele, Ayesha Science Teacher
Ondike, David English Language Arts Teacher
Owens, Pamela Guidance Counselor
Owens, Randall Social Studies Teacher
Parson, Ryan Science Teacher
Patisaul, Karin Math Interrelated, K9-12
Patterson, Salina English Teacher
Philius, Naketa Science Teacher
Reese, Cody Math Teacher
Robinson, Kristi Science Teacher
Roth, Matthew English Language Arts Teacher
Sans, Jeffrey Business Education Teacher
Satterfield, Kathryn Special Education English Teacher
Scheuermann, Cynthia Math Teacher
Schuyler, Joshua Social Studies Teacher
Sheffield, Janet CTAE/Business Education Instructor/FBLA Adviser
Shepherd, David Social Studies Teacher
Silver, Bethany Science Teacher
Simmons, Johnathan English Teacher
Smith, Sarah Veterans High
Starley, Michelle Special Education Teacher
Stewart, Lisa Guidance Counselor
Stimus, Laura English Language Arts Teacher
Tallant, Mark Physical Education Teacher
Taylor, Rachel Social Studies Teacher
Thompson, Ike English Language Arts Teacher
Turner, Milan Veterans High
Vazquez, Edwin Spanish Teacher
Vivas, Roberto Spanish Teacher
Walker, Clay Agriculture Teacher
Walker, Wesley Math Teacher
Wells, Hannah Math Teacher
Whiddon, Kaci Social Studies Teacher
Wilhite, Sylvia Spanish Teacher
Williams, Jeremy Chorus Teacher
Williams, Kurtina Math Teacher
Willis, Sarah SID/PID Teacher
Wilson, Jeffrey Agriculture Teacher
Wilson, Maria Spanish Teacher
Young, Jolynn Science teacher